11. kolo - domácí utkání s KARA Trutnov

23.12.2021

Čtvrtou výhru v ročníku vybojovala Slovanka, která přehrála osmý Trutnov 77:57. Středočešky přeskočily Chomutov na šesté místo v tabulce, Trutnov s jednou výhrou drží poslední postupové místo do play off. Hostující tým přitom odehrál velmi dobrých dvanáct minut, během kterých většinu času vedl, a ještě v úvodu druhého období to bylo o tři body pro Trutnov. Pak se ale zahřál v mrazivém počasí domácí útok a do přestávky otočil skóre. Druhý poločas pak už byl jednoznačně ve znamení převahy Středočešek, které ve třetí čtvrtině zasypaly soupeřky pětadvaceti body a zlomily odpor Trutnova. Slovanka výborně doskakovala, když přeskákala soupeře 53:41, navíc ztratila jen dvanáct míčů. Střelkyní večera byla s 18 body domácí Eliška Hálová, navíc přidala i 9 doskoků a pět asistencí. Trutnov držela patnáctibodová kapitánka Anna Rylichová.