6. kolo - domácí utkání s Žabiny Brno

29.09.2021

Domácí tým, který v úvodním duelu překvapil Strakonice, se v souboji s favoritem držel do páté minuty, kdy mládežnická reprezentantka Kateřina Zeithammerová otáčela trojkou na 7:6 pro Slovanku. Od té doby uzavřely Žabiny první čtvrtinu sérií 13:2 a převzaly kontrolu nad utkáním. V tu chvíli to vypadalo, že Žabiny podle očekávání soupeřky přejedou a dojdou si pro hladkou výhru, opak byl ale pravdou. Slovanka se ve druhé čtvrtině rozstřílela, Brňanky hrály nekoncentrovaně a dovolily soupeřkám rychlý přechod dopředu a domácí začaly stahovat. V poločase byl rozdíl čtyřbodový a když pak Slovance vyšel i nástup do druhé půle, mohla Denisa Harapesová trojkou čtrnáct minut před koncem srovnat skóre. V tu chvíli se ale přeci jen projevila větší zkušenost a vyhranost týmu Žabin. Svěřenkyně trenéra Pruši si došly pro fauly, dokázaly trefit některé těžší střely a nepříjemnému soupeři utekly zpět do dvouciferného náskoku. V závěru Slovance došly síly a konečný výsledek tak úplně neodpovídá průběhu, ve kterém byly domácí hráčky soupeřkám zdatným protivníkem. Při střeleckém trápení z pole obou družstev se nejvíc prosazovalo přímo zpod koše, proto byla nejlepší střelkyní duelu hostující pivotka Anna Jurčenková se 14 body, sekundovala jí jedenáctibodová Kateřina Galíčková a deset bodů dodala Sarah Beránková. Slovanka se opírala o dvanáct bodů Zeithammerové. Souboj s jedním aspirantům na medaili jsme odehráli tři slušné čtvrtiny, bohužel ta poslední nám vůbec nevyšla a hosté zvítězili jasným rozdílem. Škoda, že jsme neproměnili spoustu tutovek a dali soupeřům mraky ztrát. Nicméně je třeba pracovat a koncetrovat se na další zápas. Slovanka jede do Trutnova. Děkujeme fanouškům, za podporu, konečně doma! JT